امروز یکشنبه 26 آبان 1398
ebrahimibonab.cloob24.com
0

هوشمند سازی مدارس چه زمانی مفید خواهد بود؟

هوشمند سازی درکشورمان با تجهیز کلاس ها ی درس به کامپیوتر، دیتا پروژکتور و برد هوشمند و استفاده از نرم افزار های آموزشی خاص در بین مخاطبان معنی پیدا کرده است. برای اینکه بدانیم هوشمند سازی مدرسه چه زمانی بیشترین بازدهی برای ارتقا یادگیری خواهد داشت جواب دادن به سوال زیر راه گشای مسیر هوشمند سازی خواهد بود.

توانایی ها، نیازها و ضعف های مدرسه یمان را تا چه اندازه ای می شناسیم؟

جواب این سوال راهی را برای ارتقا ی یادگیری و آموزش باز می کند که شاید این راه برای بعضی از مدارس از هوشمند سازی مدرسه شروع نشود! برای مثال مدرسه ای که به لحاظ تامین هزینه های جاری مدرسه با مشکل مواجه است یا در تامین نیروی متخصص برای استفاده از کلاس های هوشمند با مشکل مواجه است تجهیز کلاس ها به وسایل هوشمند سازی چندان مفید نخواهد بود هر یک از شما شاید به راحتی نمونه ای از این مدارسی که تجهیزات هوشمند سازی در گوشه ای از کلاس خاک می خورد و جز اشغال فضا ی کلاس و تحمیل هزینه به مدارس کاربردی نداشته است می توانید نام ببرید.

اما این مشکل از کجاست؟

عدم آشنایی کافی از تجهیزات هوشمند سازی و شتاب زدگی در هوشمند سازی باعث بروز مشکلاتی برای مدارس می شود برای رفع این مشکل باید هوشمند سازی را قدم به قدم انجام دهیم. اولین قدم در مسیر هوشمند سازی شناخت دقیق و فنی تجهیزات هوشمند سازی است برای روشن شدن مطلب می توان گفت: برد هوشمندی که برای کلاس اول ابتدایی استفاده می شود حتما باید متفاوت از برد هوشمند ی باشد که در دانشگاه استفاده می شود و عدم توجه به این مسائل اساسی نه تنها باعث پیشرفت آموزش نخواهد شد بلکه به آن آسیب نیز خواهد زد.

دومین قدم هوشمند سازی تجهیز آزمایشی حداقل کلاس ها و برگزاری کلاس های آموزشی معلمان و فرهنگ سازی برای استفاده از این تجهیزات خواهد بود.

سومین قدم هوشمند سازی استفاده از کلاس های هوشمند آزمایشی و ارتقا توانایی های دانش آموزان و اولیا خواهد بود.

چهارمین قدم در صورتی که تجهیزات خریداری شده کارایی لازم را داشته باشند توسعه ی کلاس های هوشمند خواهد بود.

فراموش نکنیم:

هوشمند سازی کلاس ها وسیله ای است برای ارتقای آموزش و یادگیری و استفاده از آن هدف اصلی هوشمند سازی نیست.

متاسفانه در بعضی از مدارس غیر انتفاعی جای هدف و وسیله عوض شده و استفاده از کلاس هوشمند تبدیل به ابزاری جهت دریافت شهریه بیشتر از اولیا شده است که ممکن است در صورت استمرار این امر آسیب جدی به آموزش و اعتبار این مراکز وارد کند .

نویسنده: علی فیض اله زاده

منبع: وب سایت مدرسه هوشمند ایرانیان : www.iedu.ir

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه