امروز یکشنبه 26 آبان 1398
ebrahimibonab.cloob24.com
0

عصر مجازي

جهان به سرعت موج سوم يا عصر اطلاعات را پشت سر مي گزارد و براي ورود به موج چهارم يعني عصر مجازي آماده مي‌شود. عصر مجازي بشر را از فضاي دو‌بعدي اينترنت و جامعه اطلاعاتي که امروزه در حال شکل‌گيري است به فضاي سه‌بعدي و جامعه مجازي منتقل ميکند.

اگر ما چشم انداز آينده جهان را دنياي سه‌بعدي عصر مجازي حاصل از چهارمين موج تغيير و تحولات بشر با هدف معنويت و توسعه عدالت قرار دهيم، قطعا شرايطي را بوجود آورده‌ايم که ميزاني براي ارزشيابي و سنجش جامعه اطلاعاتي فردا خواهيم داشت.

در چنين شرايطي نياز به استفاده از ابزارها و روشهای مختلف فناوري اطلاعات, از جمله: يادگيري الکترونيکي که بعضاً به آن يادگيري از راه دور، يادگيري برخط، يادگيري از طريق رايانه و يادگيري از طريق اينترنت5 هر روز بيشتر و بيشتر در بين مردم احساس مي‌شود.

در اين راستا بايد واقعيتهاي کشورمان را در زمينه کاستي هاي موجود بشناسيم و با سرعت بيشتري به سمت آرمانهاي جهاني در زمينه توسعه آموزشهاي الکترونيکي حرکت کنيم.

توجه داشته باشيم که در آينده نه چندان دور آموزش در جهان بصورت يک شبکه درخواهد آمد، شبکه نيرومندي که بافت اصلي و تار و پود آن را فناوري اطلاعات و ارتباطات تشکيل مي‌دهد.

کاربردهای فناوري اطلاعات و ارتباطات در تمامي جوانب زندگي بشر و بخصوص در يادگيري و آموزش الکترونيکي زيربناي حرکت جوامع و نسل آينده خواهد بود. آموزش الکترونيکي بعنوان بستر و ابزاري مهم براي رشد ساير بخشها نيز به شمار مي‌رود و از اين جهت اهميت زيادي در آينده پيدا خواهد کرد.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه